Evaluation of Three UV Absorbers

در این مقاله سه جاذب UV مختلف را ارزیابی می کنیم. آنها دارای مزایا و خصوصیات مرتبط هستند. ابتدا معرفی جاذب های UV:

Omnistab UV 1577 TF یک جاذب UV هیدروکسی فنیل تریازین بدون تولوئن است. دارای نوسانات بسیار کم و سازگاری خوبی با انواع پلیمرها است. این اجازه می دهد تا پلی کربنات ها و پلی استرها مقاومت بیشتری در برابر هوازدگی نسبت به جذب کننده های بنزوتریازول UV معمولی داشته باشند.

Omnistab UV 3030 یک جاذب سبک فرابنفش فرار بسیار کم (UVA) از کلاس سیانواکریلات است و باعث ایجاد پایداری نور عالی در پلیمرهای مهندسی می شود. دارای حداکثر پایداری حرارتی و رنگ ذاتی نیست. می توان از آن برای تثبیت پلیمرهای بسیار شفاف با دمای اکستروژن بالا استفاده کرد.

Omnistab UV 3638 جذب اشعه ماوراء بنفش بسیار قوی و گسترده و بدون هیچگونه رنگی را ارائه می دهد. عدم تحمل کم دارد. راندمان غربالگری UV بالا را ارائه می دهد.

مشخصات

Unit Omnistab UV 1577 Omnistab UV 3030 Omnistab UV 3638
Description Low volatile HPT UVA Very low volatile UVA Low volatility benzoxazinone UVA
UV region UV-A & UV-B UV-B UV-A
Effective polymer PET/ABS PC PET
Long-lasting ۲۰ years ۲۰ years ۱۰ years
Recommendations PET Photo-stabilization PC in outdoor conditions Recommended for less durable products
FDA approved Yes No Yes
Features Very good results in PET photo-stabilization Very effective for stabilization of Polycarbonate (PC) Strong absorption in UV-A and less absorption in UV-B region
Features Higher resistance to weathering than benzotriazole UVA Transparant and excellent performance in clear and natural color maintaining plate and hot extrusion film High thermal stability and can be used in different engineered polymers
Applications PET film PC-extrusion Film/sheet/plate applications

تفاوت ها و توصیه ها

Omnistab UV 1577 TF یک جذب کننده اشعه ماوراء بنفش هیدروکسی بنزوتریازین است. علاوه بر این ، در هر دو منطقه UV-B و UV-A فعال است. این نتایج بسیار خوب در تثبیت کننده عکس PET نشان می دهد. UV 1577 TF برای رایانه های شخصی استفاده می شود ، اما کمتر از UV 3030 توصیه می شود زیرا بعضی اوقات شکوفا شدن و ایجاد پدیده ها در طول تولید ورق های شفاف PC مشاهده شد. می توان برای تثبیت کننده عکس پلاستیکهای ABS و سایر پلاستیکهای مهندسی شده نیز مورد استفاده قرار گرفت. مهمتر از همه ، این از مؤثر UV هیدروکسی تریازول UV مانند Omnistab UV 329 مؤثر است. می توان برای پایداری ۲۰ ساله ورق های PET توصیه کرد. کمتر از Omnistab UV 1600 موثر است (این محصول هم اکنون در دست تولید است). به عنوان مثال ، برای به دست آوردن همان اثر تثبیت کننده عکس ، نیاز به غلظت بالاتری دارد.

Omnistab UV 3030 یک جاذب UV از نوع سیانو آکریلات است که بیشتر در منطقه UV-B فعال است. برای تثبیت پلی کربنات (PC) بسیار مؤثر است. پایدار آن در پردازش دمای PC (حدود ۳۰۰ درجه سانتیگراد) بدون شکوفه و ایجاد پدیده در تجهیزات ابزار است. علاوه بر این ، می توان آن را به مدت ۲۰ سال از PC در شرایط فضای باز به همراه Omnistab UV 1600 توصیه کرد.

Omnistab UV 3638 نوعی اشعه ماوراء بنفش بنزوکسازین با جذب قوی در منطقه UV-A و جذب کمتری در منطقه UV-B است. در تثبیت عکس PET مؤثر است. با این حال ، در مقیاس کمتری از UV 1577. این دارای پایداری حرارتی بالا است. قابل استفاده در پلیمرهای مختلف Engineered است. در پایان ، ما Omnistab UV 3638 را برای محصولات با دوام کمتر توصیه می کنیم. مثلاً ۱۰ سال دوام آورد).

در صورت نیاز به برگه های مشخصات فنی از تماس با این شرکت دریغ ننمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *