Omnistab PU AS

بهترین ایده جهت از بین بردن زردی های فوم های پلی یورتانی Stop Yellowing

تحت تأثیر نور مرئی ، تغییر رنگهای فوم انعطاف پذیر پلی اورتان از رنگ سفید تا زرد،  تا قرمز مایل به قرمز. جدای از زردی ، خاصیت فوم اثر کمی دارد. با این وجود ، تغییر رنگ تولید کنندگان اسفنج را برای مدت طولانی گرفتار کرده است. در این مقاله به بررسی علت زردی می پردازیم و راه حل کار را برای شما ارائه می دهیم.

تعداد زیادی از تولید کنندگان ، از جمله تولیدکننده اسفنج با کیفیت بالا ، راه حلهای مختلفی را امتحان کرده اند. آنتی اکسیدان ها و تثبیت کننده های مختلف نور برای بهبود مقاومت فوم انعطاف پذیر پلی اورتان در برابر زردی اضافه شده است ، اما تاکنون فایده ای ندارد.

 

دلایل زرد شدن پلی اورتان

زردی ناشی از واکنش اکسیداسیون در ستون فقرات پلیمر است که توسط آنتی اکسیدان ها ایجاد می شود. نور UV این روند اکسیداسیون را تسریع می کند. از آنجا که این پلیمر است که اکسیده می شود ، رنگ زرد را نمی توان استخراج کرد.

هنگام ساختن پلیمر اورتان ، یک پلیول ، آب و ایزوسیانات معطر واکنش نشان می دهند. هنگامی که یک آمین به جای پیوند اورتان جدید در یکی از گروه های ایزوسیانات شکل می گیرد ، این آمین معطر حاصل از آمین قادر به اکسیده شدن به یک کینون است. با پیشرفت زمان اکسیداسیون ، رنگ زرد کینونها باعث زرد شدن کف می شوند.

زردی پلی اورتان به دلیل یکی از این دلایل رخ می دهد:

  • درجه حرارت بالا (پیری اکسیژن گرم) در طی مراحل تولید یا اگر در استفاده نهایی ، فوم در معرض گرما باشد.
  • واکنش با اکسید نیتروژن (NOx) در هوا ، به طور معمول در اثر انتشار گازسوز موتور ، کوره های گازسوز یا آلودگی ایجاد می شود.
  • نور ماوراء بنفش؛
  • حضور بوتیله هیدروکسی تولوئن بوتیله (BHT) ، یک آنتی اکسیدان متداول است.

رفع مشکل

آنتی اکسیدان ها هم اثرات مثبت و هم منفی دارند. به طور معمول تولید کننده پلیول به آنتی اکسیدان ها در پلیول اضافه می کند تا تولید ایمن در تولید کنندگان پایین دست فوم را تضمین کند. تولید کنندگان پلی اتر داخلی به طور معمول از سیستم آنتی اکسیدانی مرکب از جمله BHT و آنتی اکسیدان آمین یا آنتی اکسیدان های فنول سیانوژن استفاده می کنند. اما تولیدکنندگان بین المللی عمدتاً برخی از وزن های بزرگ مولکولی آنتی اکسیدان فنلی مانند Omnistab AN 1135 را انتخاب می کنند.

ما توصیه می کنیم (۰٫۵-۳٫۰٪)  Omnistab PU AS (که هیچ فرمول آمینی نیست) اضافه کنید تا توانایی مقاومت در برابر فشار حرارتی را بهبود بخشید.

Omnistab PU AS توسط کارخانه شریک تجاری ما در کره تولید می شود. از آنجا که Omnistab PU AS به طور موثر به مسئله فوم انعطاف پذیر پلی اورتان پرداخته و به رنگ زرد می رود ، ما انتظار داریم این محصول بسیار مورد استفاده قرار گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *