Omnistab LS 5519

در ماه اکتبر تثبیت کننده نور جدید برای Polamide (PA) را معرفی کردیم. Omnistab LS 5519. برای دیدن بیشتر در مورد عملکرد این محصول ، ما یک آزمایش مقایسه ای انجام داده ایم. در نتیجه ، ما می توانیم عملکرد PA6 را هنگام آزمایش با و بدون تثبیت کننده نور جدید نشان دهیم. این آزمایش شامل خواص مکانیکی ، مقاومت در برابر شکست ، ثبات رنگ و آزمایش پیری گرما است. در مرحله اول ، بیایید با نتایج خواص مکانیکی شروع کنیم:

ویژگی های مکانیکی

Test items (test standard)PA6PA6 with LS5519
Melt index (GB 3682-2000)۷۴٫۳۰۷۱٫۲۰
Charpy Notched Impact Srength (GB 1043-2008)۱۱٫۸۰۱۲٫۱۰
Charpy Impact Srength (GB 1043-2008)NBNB
Tensile Strength (GB 1040-2006)۶۸٫۳۰۷۰٫۲۰
Bending Strength (GB 9341-2008)۷۵٫۱۰۷۵٫۲۰
Flexural Modulus (GB 9341-2008)۲۴۳۰٫۰۰۲۴۵۰٫۰۰
Elongation at Break (GB 1040-2006)۹۵٫۰۰۹۵٫۰۰

می توانیم از جدول فوق نتیجه بگیریم ، توانایی مقاومت در هنگام استفاده از تثبیت کننده نور در مقایسه با PA6 بدون هیچ گونه افزودنی بهبود می یابد. شاخص ذوب کاهش می یابد و استحکام تأثیرپذیر از سطح آبشار افزایش می یابد. استحکام کششی ، استحکام خمشی و ماژولهای خمشی بالاتر را نشان می دهد. در این مرحله ، کشیدگی در حالت استراحت یکسان خواهد بود ، اما وقتی تست را با نگاه کردن به روند چرخش و ریزش ادامه دادیم ، این نیز عملکرد بهتری خواهد داشت. برخی از جزئیات در مورد روند چرخش قبل از نمایش نتایج؛ پیچ در دمای ۲۵۵ درجه سانتیگراد ، سرعت چرخش کابینت ۴۰۰۰ متر بر دقیقه و پمپ اندازه گیری. مشخصات پمپ اندازه گیری ۳۰r: 1.2ml / r.

قدرت شکستن

Sample NamePA6PA6 with LS5519
Fineness۱۱۵dtex/24f۱۱۵dtex/24f
Breaking Strength۲٫۶۵۳cN/dtex۳٫۰۴۶cN/dtex
Elongation at Break۵۷٫۴۲%۵۹٫۷۸%

پس از مقایسه داده های آزمایش ، بهبود قابل توجهی از مقاومت در برابر شکست و کشش هنگام شکست هنگام اضافه کردن تثبیت کننده نور جدید برای PA را نشان می دهد. برای روشن شدن ، کیفیت محصول نخ ریسی نایلون افزایش می یابد.

پس از روند چرخش و رنگ آمیزی ، به رنگ قوام PA6 نگاه کردیم. یک نکته ، هنگامی که مقادیر K / S نمونه های مختلف بیش از یک در یک رنگ متفاوت نیست ، عمق در حال مرگ کوچک است. ما تست هایی را با رنگ های اصلی قرمز ، آبی و زرد انجام دادیم.

ثبات رنگ

K/SPA6PA6 with LS5519
Color – Red۱۲٫۹۲۰٫۱
Color – Blue۸٫۶۱۲٫۶
Color – Yellow۱۸٫۷۲۷٫۴

با نتایج می توان نتیجه گرفت که ثبات رنگ همه رنگ ها ۴ کیلوگرم در ثانیه و بیشتر افزایش می یابد. این بدان معنی است که Omnistab LS 5519 عمق خشک شدن محصولات نایلون را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد. تثبیت کننده نور می تواند مقاومت رنگ آمیزی رنگدانه ها را بهبود بخشد ، توانایی رنگ و عملکرد الیاف نایلون را افزایش دهد. این پیشرفت ها باعث می شود که از رنگ مناسب استفاده شود و در نتیجه هزینه ها کاهش یابد.

پیری با اعمال گرما

Sample NamePA6PA6 with LS5519
Fineness۱۱۵dtex/24f۱۱۵dtex/24f
Breaking strength before heat aging۲٫۶۲ cN/dtex۲٫۹۳ cN/dtex
Breaking strength after heat aging۲٫۲۴ cN/dtex۲٫۸۶ cN/dtex
Fracture Retention after heat aging۸۵٫۴۹%۹۷٫۶۱%

آزمایش مقایسه پیری گرما دید جالب دیگری درباره قدرت شکستن نایلون ارائه داد. به عنوان مثال ، با جدول زیر ، تفاوتهای بین مقاومت در برابر شکست را در صورت مقایسه PA6 با LS 5519 نشان می دهیم. با این حال ، اگر Omnistab LS 5519 را اضافه کنید ، قدرت شکستن پس از گرم شدن تنها به ۰٫۰۷ cN / dtex کاهش می یابد.

با آزمایش مقایسه بالا می توان نتیجه گرفت که Omnistab LS 5519 میتواند:

  • ثبات ذوب نایلون را بهبود بخشید ،
  • توانایی مقاومت در برابر پیری حرارت نایلون مذاب ،
  • میزان شکست فیبر را کاهش دهید
  • ثبات رنگدانه ها را بهبود بخشید.
  • این می تواند در شرایط تابش آفتاب ، ثبات رنگ خوبی داشته باشد.
  • طول عمر و کیفیت بهبود می یابد
  • هزینه های رنگ ها را کاهش دهید.

اگر هنوز در مورد Omnistab LS 5519 از ما سؤال دارید یا می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید ، لطفا سؤال خود را از طریق فرم تماس با ما برای ما ارسال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *