Omnistab HN130 & 150

شرکت ICG دو ماده ضد زرد کننده گی ، Omnistab HN 130 و Omnistab HN 150 را راه اندازی کرده است. هر دو برای کاربردهای پلی اورتان بسیار مناسب هستند ، که در این مقاله معرفی خواهیم کرد.

پلیمرها در طی فرایند، مستعد به زرد شدن هستند. علاوه بر این ، اساسی ترین دلیل زردی ، پایداری ساختار پلیمر است. به عنوان مثال ، اکسیداسیون و درجه حرارت بالا بر ساختار اثر می گذارد. در مرحله اول ، برخی از پلیمرها نسبت به نور حساس هستند و تثبیت کننده های نور از آنها محافظت می کنند. ثانیا ، برخی از پلیمرها در برابر اکسیداسیون حساس هستند و آنتی اکسیدان ها از آنها محافظت می کنند. منطقی به نظر می رسد ، درست است؟ بنابراین چرا به پلی اورتان به یک ماده ضد زرد نیاز دارید؟

پلی اورتان

پلی اورتان حاوی یک گروه اورتان در زنجیره اصلی ماکرومولکول است. زیرا گروه های موجود در ماکرومولکول پلی اورتان ، همه گروه های قطبی بالایی هستند. و همچنین حاوی یک پلی اتر یا یک قطعه نرم پلی استر است ، پلی اورتان دارای خصوصیات زیر است:

  • مقاومت مکانیکی بالا و پایداری اکسیداسیون
  • انعطاف پذیری و انعطاف پذیری بالا
  • مقاومت عالی در برابر روغن ، حلالها ، آب و آتش

ما بر سه دلیل زرد شدن پلیمر تأکید می کنیم. زرد شدن پیری اکسیژن گرم ناشی از درجه حرارت بالا هنگام پردازش. علاوه بر این ، زردی ناشی از قرار گرفتن در معرض اکسیدهای نیتروژن (NOx) در هوا است. به همین ترتیب ، زردی ناشی از قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش ایجاد می شود. ساختار پلی اورتان حاوی یک گروه آمینه است که به راحتی اکسیده و زرد می شود. در کنار آن ، پیوندی اشباع نشده ، که مستعد زرد شدن ماوراء بنفش است. به طور خلاصه ، محصول پلی اورتان بسیار حساس به زرد شدن در حین استفاده است. با این خصوصیات ، پلی اورتان کاربردهای گسترده ای دارد.

  • چرم مصنوعی پلی اورتان
  • کف پلی اورتان ، روکش پلی اورتان
  • چسب پلی اورتان
  • لاستیک یورتان (الاستومر)
  • الیاف پلی اورتان

از پلی اورتان در مهندسی عمران ، حفاری آدرس ، معدن و مهندسی نفت برای مسدود کردن آب ، تثبیت ساختمانها یا زیر مجموعه ها استفاده می شود. به عنوان مواد سنگ فرش ، برای باند فرودگاه در زمین های ورزشی ، طبقه داخلی ساختمانها.

محصولات جدید

Omnistab HN 130 و Omnistab HN 150 از عوامل ضد زرد شوندگی بر پایه آمین هستند که می توانند در تولید محصولات پلی اورتان کاربرد گسترده ای داشته باشند. به عنوان مثال ، پروفیل های PU ، مواد کفش ، پلاستیک و الیاف کاغذ نورد برای جلوگیری از زرد شدن در هنگام پردازش. این محصولات همچنین معمولاً به عنوان آنتی اکسیدان ، به عنوان یک تثبیت کننده مورد استفاده قرار می گیرند و می توانند در پلیمریزاسیون شرکت کنند. همچنین در پوشش های پلی اورتان به عنوان ماده ضد زرد کننده گی از آن استفاده می شود. تفاوت اصلی بین این دو محصول در وزن مولکولی و دامنه ذوب است.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر ، لطفا درخواست خود را برای ما ارسال کنید و تیم فنی ما آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما است!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *